مقالات


اخذ ایزو

برای اخذ ایزو پس از اینکه سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001 یا هر استاندارد سیستمی دیگري مانند ایزو

14001 ، ایزو 22000 و غیره ، به کمک مشاور در سازمان ، طرح ریزي و پیاده سازي اولیه

گردید ، نوبت به انجام ممیزي هاي صدور گواهینامه می رسد . این ممیزي ها توسط شرکت یا CB

صادر کننده گواهینامه و در دو مرحله صورت می پذیرد . مشاور در این ممیزي ها نقش

همیار و کمک کار سازمان را به عهده دارد.

ادامه مطلب

موفقیت امروز، سرمایه گذاری فردا

استاندارد سازی در سازمان تجارت جهانی فراهم کننده یک سیاست بدون تعرفه برای تسهیل معاملات آزاد و تجارتی موثر و کارآمد است. تحقیقات متعددی نشان دهنده این تاثیر اقتصادی مثبت هستند. علاوه بر این توافق نامه سازمان تجارت جهانی درباره موانع فنی تجارت (WTO TBT) نیازمند استفاده از استانداردهای بین المللی به عنوان مرجع است تا به ترویج معاملات تجاری بی انجامد.

ادامه مطلب

پیاده سازی ایزو 13485

به منظور پیاده سازی موفق استاندارد ایزو 13485 دوازده مورد مهم را باید در نظر گرفت.

برای پروژه پیاده سازی ایزو 13485 شما از یک ابزار برنامه ریزی که مناسب شماست استفاده کنید (مثلا نرم افزار کاپیوتری). برنامه شما باید موارد زیر را در بر گیرد:

ادامه مطلب

اخذ گواهینامه ایزو

دریافت گواهینامه ایزو برای یک شرکت دستاوردی بزرگ محسوب می شود. این امر اطمینان می دهد که خدمات تامین کننده دارای گواهینامه مطابق با معیارهای بین المللی است و این سازمان قادر است ادعای خود درمورد کیفیت ثابت کند. کاملا مشخص است که مجموعه استانداردهای ایزو 9000 در زمینه سیستم های مدیریت کیفیت بطور جهانی شناخته شده هستند.

ادامه مطلب

مزایای اخذ IMS

سیستمهای مدیریت یکپارچه چه هستند؟

یک سیستم مدیریت یکپارچه (IMS) یک سیستم واحد است که الزامات دو یا چند استاندارد قابل ممیزی را دربر دارد. هر ترکیبی که دارای دو مورد از استانداردهای زیر باشد به عنوان یک سیستم یکپارچه درنظر گرفته می شود.

ادامه مطلب

گواهینامه ایزو 20000

امروزه اقتصاد جهانی به شدت بر استفاده از اطلاعات الکترونیک و فناوری اطلاعات وابسته است این اطلاعات ارائه کننده خدمات مهمی به بخش هایی مانند تجارت الکترونیک، فاینانس، وزارت بهداشت، خدمات اورژانسی، و مخابرات و بسیاری از دیگر خدمات دولتی هستند.

ادامه مطلب

اخذ گواهینامه ایزو 22003

مستند منتشر شده در مجموعه ایزو 22000 الزامات مورد نیاز شرکت های ممیز و گواهی کننده سیستم های مدیریت ایمنی غذایی (FSMS) را مشخص می کند.

استاندارد ایزو 22003 مشخصات فنی، اطلاعات و راهکارهای ممیزی و تائید گواهی ایزو 22000 را تعیین می نماید. بنابراین این استاندارد برای شرکت های گواهی کننده، شرکت های اعتبار بخش آنها، تامین کنندگانی که قصد کسب گواهینامه FSMS را دارند، مشتریان آنها و قانون گذاران بخش غذا و تغذیه مفید و کاربردی است.

ادامه مطلب

اتوماسیون صنعتی (بخش دوم)

اکنون بیش از یک دهه است که از STEP برای ایجاد ارتباطی آزاد در صنعت مهندسی استفاده می شود. صنعت هوا فضا به منظور تبادل طرح ها و پیکربندی ها (در پروژه هایی مثل جنگنده Eurofighter Typhoon، Boeing C-17 و برنامه های شهری و خانواده خطوط هوایی تجاری ایرباس) بیشترین بهره را از این استاندارد می برد. صنایع خودرو و کشتی سازی در بسیاری از کشورها به شدت در حال رشد هستند.

ادامه مطلب

اتوماسیون صنعتی (بخش اول)

صنایع تولید کننده محصولات بزرگ و پیچیده مثل هواپیما، خودرو، کشتی و ساختمان وارد محیط تجاری جدیدی شده اند زیرا مشتریان نهایی محصولات آنها مسئولیت پشتیبانی مدام العمر را بر گردن خود شرکت ها نهاده اند.

ادامه مطلب

ایزو 9001 در صنعت کشاورزی

ایزو 22006 (سیستم های مدیریت کیفیت – خط مشی های کاربرد ایزو 9001 در تولیدات کشاورزی) فراهم کننده راهنمایی درباره اتخاذ قواعد و دستورالعول های ایزو 9001 در فعالیت های صنعت کشاورزی است.

ادامه مطلب

ایزو در زندگی روزمره

بطور روزمره صدها استاندارد ایزو در کاهش صدمات و تلفات جانی در جاده های سراسر دنیا دخیل هستند. موارد ذکر شده در زیر تنها چند نمونه از آنها هستند.

ادامه مطلب


آخرین مقالات


پرداخت آنلاین توسط کلیه کارت های عضو شبکه شتاب بانکی
تمامی خدمات این فروشگاه ، حسب مورد ، دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

بالا